Dans Eşliğinde Spor=Zayıflama
26 Mayıs 2011
zayiflama
Paylaş

Dans ile kilo vermeSağlıklı yaşam için sporun önemli olduğunu biliyor, fazla kilolarınızdan yakınıyor ama spor salonlarını da sıkıcı mı buluyorsunuz?zayıflamak için her yolu denediniz ama aynı yerde sayıyor musunuz?

O zaman sizi müzik eşliğinde dansa davet ediyoruz. Hoşunuza giden bir müzik belirleyin  ve başlayın zayıflamaya. Eğlenmek amacı ile dans ederken, ard ardına yaptığınız ritmik hareketler vücudunuzun çalışmasına ve kalori harcamanıza neden olur. Kalori harcanması demek yağların gitmesi demek ,bu da zayıflama yolunda bir artı demek.

Dans , düzenli bir şekilde yapılırsa doğru kasları çalıştırarak bir yandan eğlenmenizi diğer yandan da kilo vermenizi sağlar. En çok zayıflamanıza eşlik eden temposu hızlı olan danslar, kalori yakma konusunda önde geliyor. Örneğin rock’n roll, swing, oryantal, hip-hop ve samba dansları gerçek birer kalori düşmanı.

Türkiye’de artık uzun yıllardır powerfit programı ile zayıflama merkezlerinde zayıflama işlemi uygulanmakta. Powerfit yukarda anlattığımız her şeyin spor salonlarında uygulanması. zayıflamak ve kilo vermek isteyen, bölgesel zayıflama arayan herkesin yapabileceği kadar basit. Uzman eğitimciler eşliğinde dans.Kişinin zayıflama isteğine göre danslar belirleniyor ve uygulanıyor.

Dans ile formda kalmak, dünyada henüz bir spor dalı olarak tanımlanmasa bile, dans ederek zayıflama programı ile formda kalan ünlüler arasında Britney Spears, Madonna, Michael Jackson, Beyonce gibi isimler bulunmakta.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*