Bölgesel Zayıflama Mümkün mü?
10 Haziran 2011
zayiflama
Paylaş

bölgesel zayıflamada spor,diyetZayıflamak isteyen herkesin en çok merak ettiği ve en çok sorduğu sorudur bölgesel zayıflama. Kilo vermek için yapılan zayıflama yöntemleri arasından zayıflama hapları alınır , zayıflama çayları içilir, diyet listeleri oluşturulur ancak başta amaç her ne kadar zayıflamak olsa da” ya basenlerim gitmezse ya bacaklarımdaki selülitler kalırsa” düşüncesi beynimizi yer bitirir. Peki kilo verirken bölgesel fazlalıklarımızdan kurtulabilir miyiz?

Öncelikle kilo vermeyi bedenin yağlarından arınması olarak görmememiz gerekiyor. Kilo vermek başlangıç noktasındaki kilomuzdan ideal kilomuza gelene kadar değiştirdiğimiz beslenme alışkanlıklarımızdır. Diyetisyen Taylan Kümeli’nin de ifade ettiği gibi  ” metabolik bir nedenle kilo alıyorsak beslenme eğitimine paralel bu dönemde onun tedavisine de başlamalı ve tıbbi tedavi gerektiren konuları sadece çözüm esnasında değil, koruma gerektiren durumda da takip etmeliyiz”. Bu esnada bölgesel kiloların verilmesi istendiğinde alınma nedenlerinin de çok iyi biliniyor olması gerekir.

Bölgesel sorunlar içersinde karın yağlanması en çok sorun olan yer. Karın yağlanmasından şikâyeti olanlar karbonhidrata düşkün ve hızlı yemek yiyenlerdir. Öte yandan  basen genişliği ise genetik olup kadınlık hormonları ile ilişkilidir. Doğumlar, doğumda alınan kiloların verilememesi, oturarak çalışma , fiziksel aktivitenin olmaması da basen büyüklüğünün diğer nedenleridir.

Zayıflamak için yapılması gerekenleri yaparken diğer taraftan da bölgesel problemleri yok edici yöntemleri de aynı anda yapmak gerekir. Yani spor, bölgesel masaj, kavitasyon, SPMgibi ses dalgalarının kullanıldığı herhangi bir kimyasal barındırmayan sistemler, inceltici kremler gibi destek çözümlerin hepsine rağmen hâlâ bazı bölgelerde fazlalık söz konusuysa estetik çözüme yönelmeyi tercih edebilirsiniz.
Bölgesel zayıflama yöntemleri içersinde yer alan liposunction sadece bölgesel yağların alınması demektir. Bölgesel anlamda zayıflama sağlanacak yerlerden alınan yağlar incelme sağlar. Burada dikkat edilmesi gereken beslenme alışkanlıklarını değiştirmek. Çünkü zayıflama sağlanan bölgedeki yağ hücreleri öldüğü için yanlış beslenme devam ederse diğer yerlerden kilo alma engellenemez. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki; basenden alınan yağlar tekrardan basende gözükmemiş üst karında ve aynı zamanda omuz çevresi ve kollarda yağlanma olarak kendini göstermiştir.

Sonuç itibari ile herkes zayıf ve fit bir vücuda sahip olmak ister. Zayıflamak için yapılması gerekenleri yaparken hayatımıza  sağlıklı beslenmeyi , sporu ve hayata yaratıcı ve pozitif bakmayı katabilirsek zaten herşey kendiliğinden rayına oturur. Zayıflama hayatımızda sadece bir kelime olarak yerini alır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*