Aç Kalarak Zayıflayamazsınız
12 Mayıs 2011
zayiflama
Paylaş

Zayıflama sektörünün hızla geliştiği günümüzde sağlıklı kilo vermek için neler yapılması gerektiği gerek görsel gerek yazılı basında her gün bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Yemeden zayıflamakZayıflamayı istemekle bunun için harekete geçmek farklı şeyler. Ayrıca zayıflamak için yapılan yöntemler bile farklı olmakla birlikte neyin doğru neyin yanlış olduğuna bile karar vermek farklı şeyler. Zayiflama.net ekibi olarak sitemizde bilinen zayıflama yöntemleri dışında, gelişen teknoloji ile değişen yeni zayıflama yöntemlerine de yer vermekteyiz. Fakat değişmeyen tek şey vücudumuz ve organlarımız. Zayıflamak istiyorsak tabii ki teknolojiden yaralanacağız ama vücudumuzun işleyişini göz ardı etmeden.

Açlık hissinizi aç kalarak terbiye etmeye kalkmayın! Verimli ve üretken çalışmak için de, kilo kontrolünü başarmak için de kanınıza düzenli aralıklarla enerji vermeye bakın. Bunun için öncelikle öğün atlamayın.

Kan şekerinin tehlikeli yükselmeleri veya düşmelerinden karşı sizi koruyan sistemler müthiş bir işbirliği içindedir. Amaç, hücrelerinizin ihtiyacı olan enerjiyi – şekeri – onlara ihtiyaç anında ve ihtiyaçları miktarda sunmaktır.
8-10 saatlik açlıktan sonra bile kan şekeriniz yüzde 80-120 mg aralığında kalmaya devam etmesi bundandır. Açlık süreniz uzayıp da 10-15 saate ulaştığında görevi yedek sistemler üstlenir. Depolanmış şeker karaciğer ve kaslarınızdan kanınıza verilir. Daha uzun açlıklarda vücudunuz yağlar ve proteinlerini yakmaya, enerji olarak yağ ve proteinlerden yararlanmaya başlar. Amaç hücrelerinizin enerjiden mahrum kalmamalarıdır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*