30’lu Yaşlarda Yapmamız Gerekenler
27 Temmuz 2016
zayiflama
Paylaş

30 lu yaslarArtık 20’li yaşlarda değiliz ve gelecekte de sağlıklı ve zinde bir bedene sahip olabilmek için şimdiden kendine yapman gereken yatırımları bilmen gerekiyor.

EGZERSİZ

Büyüme hormonlarının  bu on yıllık süreçte salgılamasında düşüş gözükür. Kas kitlesini oluşturman ve bunu koruman eskiye nazaran daha zordur. Her dört ya da altı haftada bir, bir hafta boyunca çalıştığın ağırlıkları azaltmak fakat egzersize ara vermemek çok önemli. Diğer haftalarda ise,egzersiz hedeflerine dinlenmeyi de koymalısın. Bu tıpkı gecede yedi saat uyumak ya da günde iki litre su içmeyi aksatmamak gibi bir hedefin olmalı. Bedenin ne yazık ki 20 li yaşlardaki gibi her şeye dayanıklı değil. Doğru yapılan egzersizin  hem kas kitlenin artmasına hem de zayıflamana yardımı inanılmaz…

BESLENME

30’lar kemiklerinin en fazla deformasyona uğradığı zarar gördüğü dönem. Buna engel olmak için yeterli Omega-3 alman çok önemli. Haftada iki ya da üç kez balık tüketmeyi hedefle. Ton balığı ya da somonun dışında da alabalıkta omega 3 bakımından zengin. Vejetaryan ya da vegansan chia tohumu en iyi alternatif. 30’lu yaşlarda özellikle metabolizmanın durması ve kilo alımını önlemek içinde omega 3 ciddi bir besin kaynağı. Zayıflama istegi içersinde olanlar için de balık ciddi bir alternatif. Zayıflama bir yana fit bir vücuda sahip olmak düzgün beslenmeyle sağlanır.

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*