2 Farklı Zayıflama Yöntemi
1 Temmuz 2011
zayiflama
Paylaş

Teknolojinin gelişmesi ile obezite almış başını giderken , zayıflamak için çok farklı zayıflama yöntemleri günümüzde uçuşmaya başladı. Ama böyle zayıflama yöntemi ne gördünüz ne de duydunuz. Nasıl mı?

Çinde işsizlik oranının artması ve işe girişte güzellik aranması , Çin’de kızların zayıflama adına ölüm diyetine girmelerine neden oluyor. Hatta Diyet kelimesi yanında çok basit kalıyor. Çin’de kızlar zayıflamak için Kurt yumurtaları yiyorlar. Çin’in Xiomen bölgesinde öğrenciler zayıflamak ve ince görünmek için yuvarlak kurt yumurtaları yiyorlar.

Yuvarlak kurtlar midede olgunlaşarak yumurtadan çıkıyor ve yumurtaları yutan kişinin hiç bir diyet yapmadan kilo vermesini  sağlıyor.

Kurtları yutarak yapılan zayıflama yöntemi son derece tehlikeli ve uygulanmaması gereken bir yöntem.

Diğer taraftan 9. cumhurbaşkanı Süleymen Demirel’in oldukça uzun bir zaman önce yayınlanan diyet programı aslında günümüzde de hep anlatılan sağlıklı beslenerek kilo vermeye örnek. Gün içinde 6 öğün yiyerek zayıflamayı başaran Demirel, tam tamına 18 kilo vermişti. Yaşı da göz önüne alınırsa her yaşta kilo verilebileceğinin hem de sağlıklı zayıflama sağlanabileceğinin canlı örneğidir.

Günümüzde diyet listeleri, zayıflama yöntemleri ve her gün çıkan yeni diyet kitapları havada uçuşurken Demirel’in o dönem nasıl kilo verdiğini biraz hatırlayalım istedik. O zamanki özel doktoru Aylin Cesur ‘un anlattıkları günümüzdeki zayıflama yöntemlerini savunan doktor ve diyetisyenlerden farklı değil. Günde 10 bardak su içiliyor , sebze ve tahıllar daha zengin kullanılıyor, kızartma yerine ızgara kullanılıyor. Haftada iki kere kırmızı et, iki kere balık ve diğer günlerde de tavuk yenebiliyor. Vitaminleri, karbonhidratları, yağı hepsi ölçülü şekilde veriliyor.

Demirel’in beslenme programı
Kahvaltı: * Kibrit kutusu kadar yağsız beyaz peynir. * 5 zeytin. * Bir domates. * Bir dilim kepek ekmek. * Şekersiz çay. * Tatlandırıcıyla yapılmış reçel. * İki adet ceviziçi.

Ara öğün:* Meyve ya da iki adet kraker veya bir bardak süt.

Öğlen: * 90 gram kırmızı ya da beyaz et içeren sebzeli ana yemek.

Ara öğün: * Meyve ya da yoğurt veya süt.

Akşam: Sebze-tahıl ağırlıklı yemek. Izgara olarak hazırlanmış et ve yanında sebze. * Bol salata.

Ara öğün: * Yoğurt ya da meyve

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*