Semizotu Yiyerek Zayıflayalım
29 Ağustos 2010
Yazar : zayiflama
#

Semizotunun faydalarını az yada çok hepiniz bilirsiniz ancak bu bitki Dr. Mehmet Öz’le evimizin buzdolabında yerini çoktan aldı. Yararları ve özellikle zayıflama isteğinde olanlar için çok düşük kalorili olması bu sebzeyi zayıflama listemizde ön sıraya çıkarttı.

Semizotu Yiyerek ZayıflaSebzeler içersinde omega3 açısından en zengini olan semizotu hem çiğ hemde pişirilerek yenebilmekte. Salata olarak yenmesi daha çok tavsiye edilir. C vitamini ve demir açısından zengin bir sebzedir. Yoğurtla birlikte yendiğinde hem tok tutma, hem açlığı bastırma görevini de görmekte. Yazın özellikle zayıflama programınızda kullanılmasında fayda bulunmakta. Diğer yeşil sebzelerde olduğu gibi lutein denen bir maddeyi bolca içeriyor. Bu madde kansere karşı korumada, tansiyonu dengelemede çok önemli. Bu sebze yurtdışında yok. Çünkü coğrafya ömrü kısa.

Ayrıca zayıflamak için diyet yapan kişilerde görülen mide rahatsızlıklarına karşıda birebir. Böbrek ve mesane rahatsızlıklarında idrar sökücü olarakta kullanılmaktadır. Kabızlık zayıflamada ve normal hayatta ciddi bir sorundur. Oysaki semizotunun içerisindeki jelatinimsi madde bağırsakları yumuşatıcı etki göstermektedir. Genelde yemeklerde aparatif olarak gelen bu sebzenin en çok kullanım şekli semizotu, salatalık ve yoğurtla karıştırılmış halidir. Deneyin ne kadar tok ve sağlıklı olduğunuza inanamayacaksınız.

Son olarak 100 gr semizotunda yaklaşık 32 kalori olduğu gözönüne alınırsa zayıflama.net ekibi olarak mutlaka zayıflama menünüze almanız gerektiğini bir kere daha hatırlatmak isteriz.BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Şaşırtıcı
  • Güzel
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • İlginç