Neden Kilo Veremiyorum?
11 Kasım 2014
Yazar : zayiflama
#

 

IMG_20160704_153226

Zayiflama.net ekibi olarak bu sefer neden kilo veremediğimiz ve vermeye başladıktan sonra ise neden kilo vermemizin durduğuna değineceğiz.

Kış aylarına girdiğimiz şu zamanlarda zayıflama düşüncesi yerini rahatlamaya bırakır. Aslında kış ayları zayıflamak yerine   kilo almanın sebeplerine odaklanırsanız zayıflama kendi kendiliğine gelecektir. Kış aylarında hareketsizlik, soğuk olmasından dolayı yemek yeme isteği ve bir sürü faktör zayıflama programında olan kişileri zorlamakta. Aşağıda kilo almaya sebep olan faktörlere bir göz atalım:

1. YAŞ: 20 yaşına kadar bireyler 300 gr alır. Ancak zaman geçtikçe ve yaşlandıkça  alınan kilolar yağ olarak depolanmaya başlar. Kaslardan kayıplar başlar. Oysaki kaslar vücudumuz için elzem önemlidir. 30 yaş sonrası kilo alımı hızlanır bir de buna oströjen hormonunun azalması eklenince kilolar eklenmeye başlıyor. Kilo almayı engellemenin yolu protein ve karbonhidratlardan düzgün almak ve hareketli bir yaşamı tercih etmek. Yaşı ilerleyen kişilerin” daha önce aldığım kiloları çok rahat verirken şimdi neden devamlı zayıflama düşüncesi içerisindeyim “sorusunun  cevabı burada yatmaktadır.

2.Miras Kalan Genler: Günümüzde obezite ve şişmanlık artık bilim adamlarının en büyük günden konusu. Yapılan araştırmalar vücut ağırlığının %70 i genetik, sadece %30 u çevresel faktörler.

Zayıflamamızı engelleyen , şişmanlığı tetikleyen 100 e yakın gen var. Her gennin azda olsa şişmanlığa etkisi düşünülürse bir araya geldiklerinde işte o şişman kelimesini ortaya çıkarıyorlar. Metabolizmayı azaltan genler, iştahı arttıran genler,  Vücudun biçimlenmesini sağlayan genler…BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Şaşırtıcı
  • Güzel
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • İlginç